Novinky

S potěšením zveme na oblíbené soutěžní cvičení zdravotníků Rallye první pomoci, 8. ročník, v Českém ráji v termínu 4.10.-6.10.2024, určené pro tříčlenné týmy.

Motto letošního Světového dne zní: Děkujeme Vám dárci krve! Již 20. oslava Světového dne dárců krve je totiž tou nejlepší příležitostí poděkovat dárcům krve z celého světa za jejich dárcovství zachraňující po léta životy a ocenit hluboký dopad na pacienty i dárce.

Ve středu 22. května 2024 v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi změřilo své dovednosti v poskytování první pomoci celkem šestnáct vítězných družstev mladých zdravotníků z oblastních kol, pořádaných ve Středočeském kraji, ve dvou věkových kategoriích v regionálním kole Soutěže mladých zdravotníků, kterou organizoval Oblastní spolek Českého červeného...

Vítězná družstva z oblastních kol Středočeského kraje se utkají o postup do republikového finále Soutěže mladých zdravotníků ve středu 22. května 2024. Na soutěžící a jejich doprovod se moc těšíme.

V úterý 7. května 2024 v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi změřilo své dovednosti v poskytování první pomoci celkem šestnáct družstev mladých zdravotníků ve dvou věkových kategoriích v oblastním kole Soutěže mladých zdravotníků, kterou organizuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav. Akce byla realizována za podpory Všeobecné...

V úterý 7. května 2024 od 9:00 hod se koná v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků. Mladí zdravotníci si vyzkouší, co se v první pomoci naučili a zda zvládnou poskytnout správně první pomoc. Během soutěže také zjistí, jak si obstojí jejich vědomosti v první pomoci a jak dokážou týmově spolupracovat.

6. února 2024 slavíme 105 let Československého a Českého červeného kříže. Ve stejný den před sto pěti lety prezident republiky Tomáš G. Masaryk vyslovil souhlas se založením národní společnosti Červeného kříže v nové republice a současně do funkce předsedkyně Československého červeného kříže (ČSČK) jmenoval Alici Masarykovou. Organizace se svým...

Ve středu 29. listopadu 2023 v nádherném prostředí kostela sv. Bonaventury Na Karmeli převzali bezpříspěvkoví dárci krve svá ocenění za dvacet a čtyřicet odběrů krve. Poděkovat za jejich nezištnou pomoc při záchraně zdraví a života svých spoluobčanů jim přišli zástupci Českého červeného kříže, Klaudiánovy nemocnice a zdravotních pojišťoven.