Novinky

Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav jako poskytovatel zdravotní péče nabízí provedení antigenního testování zaměstnanců, hrazeného zdravotními pojišťovnami, ve svém zdravotnickém zařízení nebo přímo v místě Vaší organizace. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailové adrese: mladaboleslav@cervenykriz.eu.

Z důvodů protiepidemických opatření přijatých státní správou v souvislosti s pandemií Covid-19 a jejich dopadů, se v roce 2021 Nebudou konat Soutěže mladých zdravotníků. (Věstník ČČK č. 3/2021). .

Mnoho rodin aktuálně řeší problémy se zajištěním komfortní distanční výuky. Důvodem je nedostatečné technické vybavení dětí. Mnohdy se o jeden počítač dělí v rodině více dětí a tak vázne komunikace nejen se školou, ale také se spolužáky a kamarády.

Od roku 2000 si každou druhou zářijovou sobotu připomínáme Světový den první pomoci a tak i skutečnost, že dovednost poskytnout první pomoc může - v prvních minutách - rozhodnout o životě a smrti člověka. Tématem pro letošní Světový den je První pomoc a pandemie.

Je nám velmi líto, ale vzhledem k nepříznivě se vyvíjející epidemiologické situaci s onemocněním COVID-19 bylo po dohodě s vedením Klaudiánovy nemocnice slavnostní ocenění bezpříspěvkových dárců krve dne 24. září 2020 zrušeno. Dárci obdrží svá ocenění včetně malé pozornosti během měsíce října 2020 doporučeně poštou.

Klaudiánova nemocnice vyzývá dárce krve všech krevních skupin z regionu Mladoboleslavsko, aby se objednali v následujících 14 dnech na odběr plné krve. Nemocnice potřebuje velmi nutně na poslední dva týdny v srpnu krev. Objednávat se na odběr můžete: 326 743 404 nebo 731 542 896 (prvodárci mohou přijít bez objednání). Nemocnice děkuje dárcům, že...

První slavnostní předání ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve za 80, 40 a 20 odběrů krve se uskuteční ve čtvrtek 24. září 2020 ve Sboru českých bratří v Mladé Boleslavi. Dárci na toto shromáždění obdrží písemnou pozvánku.