Novinky

Od roku 2000 si každou druhou zářijovou sobotu připomínáme Světový den první pomoci a tak i skutečnost, že dovednost poskytnout první pomoc může - v prvních minutách - rozhodnout o životě a smrti člověka. Tématem pro letošní Světový den je První pomoc a pandemie.

Je nám velmi líto, ale vzhledem k nepříznivě se vyvíjející epidemiologické situaci s onemocněním COVID-19 bylo po dohodě s vedením Klaudiánovy nemocnice slavnostní ocenění bezpříspěvkových dárců krve dne 24. září 2020 zrušeno. Dárci obdrží svá ocenění včetně malé pozornosti během měsíce října 2020 doporučeně poštou.

Klaudiánova nemocnice vyzývá dárce krve všech krevních skupin z regionu Mladoboleslavsko, aby se objednali v následujících 14 dnech na odběr plné krve. Nemocnice potřebuje velmi nutně na poslední dva týdny v srpnu krev. Objednávat se na odběr můžete: 326 743 404 nebo 731 542 896 (prvodárci mohou přijít bez objednání). Nemocnice děkuje dárcům, že...

První slavnostní předání ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve za 80, 40 a 20 odběrů krve se uskuteční ve čtvrtek 24. září 2020 ve Sboru českých bratří v Mladé Boleslavi. Dárci na toto shromáždění obdrží písemnou pozvánku.

Světový den dárců krve si připomínáme každoročně 14. června v den narozenin objevitele Rh faktoru K. Landsteinera, a to od roku 2005, kdy byl zaveden z iniciativy Světové zdravotní organizace (WHO) a Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Spouštíme nové webové stránky našeho Oblastního spolku ČČK Mladá Boleslav. Doufáme, že se Vám budou líbit.