Novinky

Světový den dárců krve si připomínáme každoročně od roku 2005, kdy byl zaveden z iniciativy Světové zdravotní organizace (WHO) a Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce. 14. červen je dnem narození Karla Landsteinera, rakouského biologa a lékaře a objevitele krevního Rh faktoru.

Světovým dne Červeného kříže a Červeného půlměsíce je 8. květen - výroční den narození zakladatele Červeného kříže a prvního nositele Nobelovy ceny za mír Henri Jeana Dunanta. Český červený kříž si Světový den připomíná jako jedna ze 192 národních společností celosvětového Hnutí ČK&ČP. Více se dozvíte v tiskové zprávě ČČK

Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav jako poskytovatel zdravotní péče nabízí provedení antigenního testování zaměstnanců, hrazeného zdravotními pojišťovnami, ve svém zdravotnickém zařízení nebo přímo v místě Vaší organizace. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailové adrese: mladaboleslav@cervenykriz.eu.

Z důvodů protiepidemických opatření přijatých státní správou v souvislosti s pandemií Covid-19 a jejich dopadů, se v roce 2021 Nebudou konat Soutěže mladých zdravotníků. (Věstník ČČK č. 3/2021). .

Mnoho rodin aktuálně řeší problémy se zajištěním komfortní distanční výuky. Důvodem je nedostatečné technické vybavení dětí. Mnohdy se o jeden počítač dělí v rodině více dětí a tak vázne komunikace nejen se školou, ale také se spolužáky a kamarády.

Od roku 2000 si každou druhou zářijovou sobotu připomínáme Světový den první pomoci a tak i skutečnost, že dovednost poskytnout první pomoc může - v prvních minutách - rozhodnout o životě a smrti člověka. Tématem pro letošní Světový den je První pomoc a pandemie.

Je nám velmi líto, ale vzhledem k nepříznivě se vyvíjející epidemiologické situaci s onemocněním COVID-19 bylo po dohodě s vedením Klaudiánovy nemocnice slavnostní ocenění bezpříspěvkových dárců krve dne 24. září 2020 zrušeno. Dárci obdrží svá ocenění včetně malé pozornosti během měsíce října 2020 doporučeně poštou.