Rallye první pomoci

12.10.2023

Po covidové pauze se letos opět uskutečnilo pod taktovkou týmu našeho OS ČČK Rallye první pomoci. A i letos to byla pořádná jízda! 

Toto tradiční cvičení první pomoci v soutěžním duchu se odehrálo u jezera Nebákov v Českém ráji o víkendu 6.-8. 10. 2023. Hlavní část probíhala v sobotu na trase dlouhé 15 km, kde na účastníky čekalo 9 stanovišť se simulovanými situacemi "ze života", které se týmy snažily pod dohledem zkušených rozhodčích vyřešit. Naši maskéři se na nich pořádně vyřádili a namaskované úrazy byly skutečně věrohodné. K autentičnosti těchto situací přispěly i skvělé herecké výkony figurantů. 

Akce se zúčastnilo 9 týmů složek IZS z celé republiky, mezi nimiž nechyběly ani některé naše Oblastní spolky. Nejlepší výkon předvedl tým Policie ČR "Tlapková patrola" ze Štětí. V těsném závěsu za nimi se umístil Oblastní spolek ČČK Opava. Třetí místo, opět s minimální ztrátou, vybojoval tým Český červený kříž Plzeň. Bodové rozdíly mezi týmy byly minimální, což svědčí o vysoké připravenosti všech zúčastněných. Nejdůležitějším posláním celé akce bylo zdokonalení se v současných záchranářských vědomostech a dovedností a získání zkušeností nových, což bylo, věříme, naplněno. Součástí víkendové akce byla taktéž přednáška o letecké záchranné službě a ukázka záchrany zraněného ze stromu. Účastníci si  mohli vyzkoušet cvičný výstup po provazovém žebříku a zdolání volného lana pomocí stromolezecké techniky. 

Děkujeme všem soutěžícím, rozhodčím a figurantům za skvělé výkony.