Mistrovství ČR ve vodním záchranářském sportu

Druhý prosincový víkend se vodní záchranáři vypravili do Brna, kde se uskutečnilo Mistrovství ČR ve vodním záchranářském sportu. Z Mladé Boleslavi se vypravila na tuto vrcholnou akci doposud největší výprava. Mezi juniory jsme měli zastoupení v Michalovi Lhotkovi a Veronice Výmolové. Dan Beneš a Štěpán Vrba byli nominováni kategorii starších žáků.

Závodilo se v šesti individuálních disciplínách, ve třech štafetách, v hodu lanem a záchraně a dále v disciplíně SERC – což je simulovaná záchrana ve čtyřčlenných týmech.

Z Mladé Boleslavi se v disciplíně SERC představil Michal Lhotka, který společně s Aloisem Koubou, Janem Svobodou a Ondřejem Žaludkem obsadil 6. místo.

V disciplíně hodu lanem soutěžili všichni boleslavští závodníci. Nejlépe se vedlo Michalu Lhotkovi, který spolu s Janem Svobodou získal krásné 4. místo.

V individuálních disciplínách mezi staršími žáky se velmi dařilo Danu Benešovi, který ve třech individuálních disciplínách skončil na 2., respektive 3. místě, a celkově v součtu všech disciplín skončil na pódiovém 3. místě mezi staršími žáky. Štěpán Vrba statečně bojoval a celkově na mistrovství ČR skončil na skvělém 7. místě.

V kategorii juniorů se dále dařilo Michalu Lhotkovi, který obsadil v individuálních disciplínách 3x 2.místo a 1 x3.místo. Tato umístění mu celkově v hodnocení všech 6 disciplín vynesla celkové 2. místo na mistrovství ČR. Dále si z MČR Michal přivezl spolu s Janem Svobodou, Aloisem Koubou a Ondřejem Žaludkem, kde se nenechali zaskočit soupeři, 3 x zlato ve štafetách.

Veronika Výmolová si na vyplavala celkově výborné 12. místo. Vodní záchraně se Veronika věnuje teprve ¾ roku a proto má velké předpoklady ke zlepšení.  Veronika dále získala spolu s Viktorií Kořínkovou, Annou Marešovou a Janou Bláhovou 3 x 1. místo ve štafetách, kde nenašli konkurenci.

Závodila i naše trenérka Lenka Vernerová, která zvládla všech šest individuálních závodů bez problémů a získala celkově 8. místo.